info@aktyazilim.com

TR EN

MOBIL UYGULAMA GELIŞTIRME

Mobil cihazların kullanımı günümüzde hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. iOS ve Android gibi mobil platformlar artık web sitelerini çeşitli uygulamalar ile birlikte çalıştırabiliyorlar.

Yeni potansiyel müşterilerine ya da mevcut müşterilerine ulaşmak isteyen firmalar ise, mobil uygulama geliştirme yöntemlerinden yararlanarak, daha kuvvetli bir tanıtım ile birlikte kurumsal iletişimlerini güçlendiriyorlar.

Mobil Uygulama Geliştirme Gerekli mi?

Mobil internet, günümüzde daha fazla uygulama üzerinden kullanılıyor. Firmanız, ürün ve hizmetlerinizi yansıtan bir aracı olduğundan dolayı, firmanıza ait ürün ve hizmetlerinizi mobil platformlara taşıyacak bir uygulama sahibi olmanız, kurumsal kimliğinizi gözle görülür bir şekilde güçlendirecektir.

Mobil uygulamalarınızın geliştirilmesi ise markanızın mobil platformlardaki en etkileyici reklam araçlarından birisi olacaktır.

Firmanıza özel olarak düzenlemiş olduğunuz kampanyalar, indirimler ve diğer fırsatları mobil uygulamalarınız üzerinden dilediğiniz şekilde kişiye özel olarak sunabilirsiniz. Platformlar arasında yaşanacak uyumluluk sorunlarını da mobil uygulama geliştirerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Data kullanımının ülkemizde hala pahalı olması ise pek çok mobil internet kullanıcısının bu konuda hassas olmasına yol açabilmektedir. Tam bu noktada mobil uygulamalarınızı geliştirirseniz, kullanıcıların daha az data tüketerek firmanıza ait ziyaretini gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle data kullanımı sebebiyle mobil platformlarda firmanıza ait bilgilere ulaşmaktan çekinen hedef kitlenize de doğrudan ulaşmış olursunuz.

iOS Uygulama Geliştirme

Her iOS uygulamasının Apple standartlarında olması gerektiği bilindik bir gerçektir. Uygulamanız yayınlanmadan önce platform tarafından onaylanması gerekmektedir. Markanız veya firmanızın ihtiyaç duyduğu iOS mobil uygulamasının deneyim sahibi ve arayüz geliştirmede uzman bir ekip tarafından üretilmiş olması büyük önem taşımaktadır.

Neler Yaparız?

AKT Yazılım olarak;

- Sizleri dinler, ihtiyaçlarınızı çıkartır ve uygulamanıza bir yol haritası çizeriz.
- Uygulamaya özgü kullanıcı deneyim noktalarını belirleriz.
- Yatay ve dikey her çözünürlüğe ve cihaza özgü tasarımlar yaratırız.
- Uygulamanızı zevkle ve özenle kodlarız.
- Talebiniz halinde diğer AKT ürünlerine entegre ederiz.
- Test senaryo yazılımımızla test senaryolarını çıkartır ve başarısını belgeleriz.
- AppStore’a gönderir veya uygulamayı size teslim ederiz.

Android Uygulama Geliştirme

Android mobil platformu IOS (Apple) ile birlikte dünya üzerinde Samsung, LG, Sony gibi büyük telefon markaları tarafından kullanılan en yaygın mobil işletim sistemlerinden birisidir. Android versiyonlarının çeşitliliği, IOS'a nazaran çok daha fazla çözünürlük ve cihaz tipi olması, kullanıcı deneyimi ve performansın ön planda olmasının artık bir gereklilik olduğu günümüzde kurumsal ve uzman bir ekip tarafından üretilip güncellenmesi büyük önem taşımaktadır.

Neler Yaparız?

AKT Yazılım olarak;

-Sizleri dinler, ihtiyaçlarınızı çıkartır ve uygulamanıza bir yol haritası çizeriz.
- Kullanılacak çözünürlükleri ve android versiyonlarını belirleriz.
- Uygulamaya özgü kullanıcı deneyim noktalarını belirleriz.
- Yatay ve dikey belirlenen çözünürlüklere özgü tasarımlar yaratırız.
- Uygulamanızı zevkle ve özenle kodlarız.
- Talebiniz halinde diğer AKT ürünlerine entegre ederiz.
- Test senaryo yazılımımız vasıtasıyla test senaryolarını çıkartır ve başarısını belgeleriz.
- Google Play Store'a gönderir veya uygulamayı size teslim ederiz.

Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.